Kolejne spotkanie policjantów z seniorami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Kolejne spotkanie policjantów z seniorami

Data publikacji 03.10.2019

Policjanci odwiedzili seniorów w Centrum Aktywności i Wsparcia Dla Osób Starszych przy ul. Sterniczej 2. Spotkanie przygotowane wspólnie z gdańskim Moprem i uczniami klasy mundurowej IV LO to kolejne tego typu przedsięwzięcie mające charakter profilaktyczny.

Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej komendy, gdański Mopr oraz uczniowie klasy policyjnej IV LO w Gdańsku spotkali się z seniorami w Centrum Aktywności i Wsparcia Dla Osób Starszych przy ul. Sterniczej 2.
Funkcjonariusze w trakcie aktywizującego  i edukacyjnego spotkania  mówili o tym, jak nie dać się oszukać. Policjanci zaprosili do współpracy uczniów z IV LO, którzy odegrali scenki przedstawiające sytuacje w jakich dochodzi do przestępstwa  tzw. metodą ,,na wnuczka, policjanta'', zaprezentowali jak można zostać okradzionym ze swoich danych.
Obecni na miejscu pracownicy gdańskiego Mopru odpowiadali na pytania seniorów oraz udzielali informacji o rodzajach i możliwościach uzyskania pomocy.
Na koniec były konkursy wiedzy z zakresu  bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania, a wszystkie odpowiedzi nagrodzono drobnymi upominkami.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się  jak postąpić w sytuacji, podczas której mogą paść ofiarą przestępstwa.  
Przekazanie seniorom tych cennych  informacji  ma na celu zwiększenie ich świadomości na temat czyhających zagrożeń,  zwiększenie ich poczucia bezpieczeństwa, ale przede wszystkim uświadomienie, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.