Włamał sie do hali i ukradł rower - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Włamał sie do hali i ukradł rower

Data publikacji 12.08.2019

Policjanci zatrzymali 34-latka, który włamał się do hali garażowej i ukradł rower. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara 10 lat więzienia.

W połowie kwietnia na gdańskiej Oruni doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawca ukradł wówczas z hali garażowej rower. Policjanci po odebraniu zgłoszenia pojechali na miejsce, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Dalej sprawą zajęli się kryminalni, którzy cały czas zbierali oraz analizowali zdobyte informacje. Kryminalni z komisariatu na Oruni w wyniku swojej pracy dotarli do zapisu monitoringu i wytypowali mężczyznę, który najprawdopodobniej odpowiadał za włamanie do hali i kradzież roweru. Policjanci ustalili jego tożsamość i zaczęli go szukać. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna mieszka na terenie Gdańska, jednak często zmienia adres.

Pod koniec minionego tygodnia kryminalni zatrzymali we Wrzeszczu poszukiwanego, 34-letniego mieszkańca Gdańska

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Następnego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Policjanci sprawdzą, czy ma związek z innymi tego typu przestępstwami.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia do 10 lat.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego