Areszt za znęcanie się i narkotyki - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Areszt za znęcanie się i narkotyki

Data publikacji 08.08.2019

Trzymiesięczny areszt, zarzuty znęcania się oraz posiadania narkotyków w warunkach powrotu do przestępstwa to efekt pracy gdańskich policjantów. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie odebrali zgłoszenie o groźbach karalnych i znęcaniu się nad 26-letnia gdańszczanką. Kobieta szczegółowo opisała policjantom, w jaki sposób sprawca dopuszczał się wobec niej stosowania przemocy fizycznej i psychicznej.

Mundurowi od razu zajęli się sprawą, w trakcie pracy zdobyli dodatkowe informacje o 36-latku m.in. tę, że w mieszkaniu może trzymać narkotyki.

Na początku tygodnia policjanci pojechali na gdańską Letnicę i tam zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad pokrzywdzoną. Podczas sprawdzania pomieszczeń w mieszkaniu, w którym przebywał sprawca policyjny pies służbowy, wyszkolony do wyszukiwania narkotyków wskazał miejsce ukrycia marihuany.

Mężczyzna ukrył narkotyki w zamkniętym słoiku, w kwietniku na balkonie. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające, łącznie kilka porcji marihuany i przekazali je do badań biegłemu sądowemu.

W trakcie dalszej pracy policjanci dotarli do wielu świadków oraz zgromadzili materiał dowodowy pozwalający prokuratorowi wystąpić o areszt dla podejrzanego 36-latka. Mężczyzna kolejny raz, pomimo wyroku skazującego posiadał środki odurzające, co jest powrotem do przestępstwa i teraz odpowie za tzw. recydywę.

Sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt i teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

  • Policjant służby kryminalnej prowadzi zatrzymanego
  • Policjant służby kryminalnej wprowadza zatrzymanego do radiowozu