Dwoje 19-latków usłyszało zarzut pobicia - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Dwoje 19-latków usłyszało zarzut pobicia

Data publikacji 11.07.2019

Wczoraj zarzut pobicia o charakterze chuligańskim usłyszało dwoje 19-latków, którzy na jednej z gdańskich ulic pobili mężczyznę, który zwrócił im uwagę na niewłaściwe zachowanie. Dzięki pracy policjantów z Oliwy podejrzani zostali zatrzymani. Za to przestępstwo grożą trzy lata pozbawienia wolności.

 25 czerwca tego roku około godziny drugiej w nocy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że przy ul. Grunwaldzkiej doszło do pobicia mężczyzny. Na miejsce skierowano najbliższy patrol policjantów. Mundurowi ustalali przebieg tego zdarzenia i w trakcie rozmów ze świadkami dowiedzieli się, że pokrzywdzony został pobity przez nieznaną mu młodą kobietę i mężczyznę, którzy zaatakowali go po tym, gdy zareagował na ich głośne krzyki i awanturę. Mężczyzna w obawie o swój zaparkowany w pobliżu awantury samochód postanowił ich uspokoić. Wtedy młodzi ludzie zareagowali agresją.

Pokrzywdzony został uderzony w twarz i był bity pałką teleskopową. Sprawcy po tym, gdy usłyszeli, że na miejsce zostali wezwani policjanci, uciekli. Funkcjonariusze, którzy pracowali nad tą sprawą, po uzyskaniu rysopisów napastników zaczęli ich szukać. Na podstawie rozmów ze świadkami, przeanalizowaniu zapisów z kamer monitoringu i rozmów z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego zdarzenia, policjanci ustalili, kim są poszukiwane przez nich osoby. 19-latek i jego koleżanka zostali zatrzymani na jednej z ulic Gdańska. Podejrzani zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Wczoraj kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzut pobicia o charakterze chuligańskim. Za to przestępstwo grożą 3 lata pozbawienia wolności.