Dzień dziecka z policjantami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Dzień dziecka z policjantami

Data publikacji 10.06.2019

Z okazji Dnia Dziecka, gdańscy policjanci aktywnie włączyli się w obchody tego święta, które było organizowane na terenie miasta. Dzieci miały okazję m.in. bliżej przyjrzeć się specjalistycznemu wyposażeniu policjantów oraz innych służb, czy też sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie. W miniony weekend policjanci uczestniczyli w szeregu imprez, które odbywały się na terenie miasta z okazji Dnia Dziecka.

 

Z okazji Dnia Dziecka, gdańscy policjanci aktywnie włączyli się w obchody tego święta, które były organizowane na terenie miasta. Dzieci miały okazję m.in. bliżej przyjrzeć się specjalistycznemu wyposażeniu policjantów oraz innych służb, czy też sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie. W miniony weekend policjanci uczestniczyli w szeregu imprez, które odbywały się na terenie miasta z okazji Dnia Dziecka. W miniony piątek policjanci włączyli się w obchody międzynarodowe, charytatywnej imprezy pod nazwą „ Wieczór marzeń w ZOO". Podczas imprezy policjanci spotkali się z pacjentami klinik onkologicznych, nefrologicznych i hospicjów. W imprezie trwającej do godziny 22 policjanci przygotowali dla odwiedzających dużo atrakcji. Były to m.in. konkursy i inne atrakcje, które umiliły czas gościom.

Następnego dnia tj. w sobotę w tym samym miejscu od godziny 10.00 gdańskie ZOO zamieniło się w ogromny plac zabaw. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów wspólnie z Komendą Miejską Policji w Gdańsku, Gdańskim Ogrodem Zoologicznym, Radiem Plus oraz innymi służbami mundurowymi zorganizował w dniu 8 czerwca na terenie ZOO w Gdańsku-Oliwie festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dla dzieci zorganizowano szereg atrakcji, w tym: występy magików, spotkanie z Dyrektorem ZOO p. Michałem Targowskim, dr. Elżbietą Zubrzycką- autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz wspólna gra z siatkarzami Trefl Gdańsk. Podczas festynu dzieci mogły wziąć udział w konkursach profilaktycznych na temat bezpieczeństwa, które przeprowadzali policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku. Atrakcją był również występ finalisty V edycji programu The Voice of Poland Przemysława Radziszewskiego. Atrakcją były z pewnością też dmuchane zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz inne niespodzianki. Policjanci podczas imprezy prezentowali dzieciom sprzęt oraz elementy wyposażenia policjantów. Dzieci miały okazję usiąść w policyjnym radiowozie oraz na motocyklu. Zgodnie z oczekiwaniami najmłodsi przybyli na miejsce w licznych grupach, które w ten słoneczny dzień miały wiele powodów do uśmiechu.