Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki i zatrzymali podejrzanych

Data publikacji 13.05.2019

Policjanci z komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który przechowywał w swoim aucie blisko 230 porcji amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia. W weekend w ręce policjantów trafił jeszcze jeden mężczyzna, który kilkadziesiąt porcji amfetaminy ukrył w swoim mieszkaniu i garażu.

Policjanci z komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w trakcie swojej pracy zdobyli informację o tym, że w rejonie Oliwy przebywa mężczyzna, który ma przy sobie narkotyki. Policjanci zatrzymali tego mężczyznę do kontroli drogowej. Podczas przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli na siedzeniu pasażera woreczki z amfetaminą. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 230 porcji tego narkotyku, który został przekazany do badania biegłemu. W samochodzie podejrzanego 32-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli również wagę elektroniczną oraz kilkaset złotych.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających teraz grozi mu kara do 10 lat wiezienia. Sąd zastosował wobec 32 -latka tymczasowe aresztowanie.
W miniony weekend policjanci z tego samego wydziału zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających. Tym razem w ręce funkcjonariuszy trafił 25-latek, który w swoim mieszkaniu i garażu ukrył kilkadziesiąt porcji amfetaminy. Mężczyzna również trafił do policyjnej celi, a wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to  przestępstwo grożą 3 lata pozbawienia wolności.