Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z maratonem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z maratonem

Data publikacji 13.04.2019

Policjanci informują, że w związku z odbywającym się w dniu 14 kwietnia br. w godz. 09:00-15.00 biegiem ulicznym „5 Gdańsk Maraton”, należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą strzegli bezpieczeństwa uczestników imprezy, mieszkańców Gdańska, a także widzów obserwujących to wydarzenie.

W najbliższą niedzielę na ulicach Gdańska odbędzie się „5 Gdańsk Maraton”. O godz. 9.00 zaplanowano start biegu maratońskiego. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym i czasowym zamykaniem poszczególnych ulic.

Ruch podłużny na trasie całego biegu będzie zamknięty, z wyjątkiem ciągu Al. Zwycięstwa i Al. Grunwaldzkiej, gdzie dla biegaczy zostanie wyznaczony jeden pas ruchu. Funkcjonariusze będą starali się również dopuszczać ruch poprzeczny wzdłuż trasy. W tym dniu w godzinach 6.00 – 17.00 całkowicie z ruchu zostaną wyłączone ulice: Żaglowa i Pokoleń Lechii Gdańsk. Wraz z przemieszczaniem się uczestników maratonu, policjanci będą zamykać i otwierać poszczególne ulice.

Trasa maratonu: Żaglowa (START - bieg wewnątrz stadionu Energa Gdańsk ) , Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Łagiewniki, Długa, Ogarna, Rajska, Al. Zwycięstwa, Grunwaldzka, Droga Zielona, Gospody, Chłopska, Rzeczypospolitej, Hynka, Rzeczypospolitej, Chłopska, Pomorska, Park Reagana, ciąg pieszy będący przedłużeniem Jana Pawła II, Czarny Dwór, Droga Zielona, Marynarki Polskiej, Wyzwolenia, Marynarki Polskiej, Żaglowa (Amber Expo META)

W ramach “5 Gdańsk Maraton” w dniu 13.04.2019r. ( sobota ) w godzinach 10:00 – 12:00 odbędzie się Bieg na 5 km. Wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie ul. Żaglowej, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej, Ronda im. Tadeusza Mazowieckiego.

Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości omijali te rejony Gdańska. Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na drodze. Postarają się również, aby utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wyłączeniem ulic były jak najmniej dotkliwe dla kierowców.