Wiadomości

KOLEJNE DEBATY DLA SENIORÓW

Policjanci z komisariatu II i III po raz kolejny spotkali się z mieszkańcami i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. W spotkaniu, które odbyło się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, uczestniczył podinsp. Artur Mędrzycki – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku i kom. Piotr Dolny – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji II w Gdańsku.

Policjanci z komisariatu II i III po raz kolejny spotkali się z mieszkańcami i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. W spotkaniu, które odbyło się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, uczestniczył podinsp. Artur Mędrzycki – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku i kom. Piotr Dolny – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji II w Gdańsku. W debacie zorganizowanej przez mundurowych z Wrzeszcza uczestniczył podkom. Andrzej Kiełkowski – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji III w Gdańsku.

Wczoraj policjanci z komisariatu przy ul. Piwnej 32/35 w Gdańsku zorganizowali debatę dla seniorów, ich rodzin oraz mieszkańców Gdańska. Spotkanie odbyło się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. W debacie uczestniczył podinsp. Artur Mędrzycki – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, kom. Piotr Dolny – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji II w Gdańsku, funkcjonariusze prewencji oraz zaproszeni przez mundurowych przedstawiciele następujących instytucji:

Urząd Kontroli Skarbowej w Gdańsku,
Państwowa Straż Pożarna w Gdańsku,
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku,
pielęgniarka środowiskowa,
Rada Dzielnicy Śródmieście,
członkowie Klubu Seniora „Motława”.

W trakcie debaty zorganizowanej w Gdańskiej Fundacji I Ty Możesz Wszystko przy ul. Wajdeloty 28A w Gdańsku uczestniczył podkom. Andrzej Kiełkowski – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji III w Gdańsku, funkcjonariusze prewencji, członkowie domu seniora oraz zaproszeni przez mundurowych przedstawiciele Straży Miejskiej.

Głównym celem debat z seniorami było przede wszystkim uwrażliwienie ich na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Policjanci i zaproszeni goście przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów, w tym m.in. metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Omówiono również zagadnienia dotyczące przemocy w rodzinie, postępowania w przypadku zagrożenia i bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Słuchaczom przekazano również informacje o numerach alarmowych i instytucjach pomocowych w Gdańsku.

W trakcie tych spotkań policjanci rozmawiali również o tworzonej mapie zagrożeń. Poruszane wnioski i uwagi brane będą pod uwagę przy tworzeniu tego typu mapy zagrożeń. Dodatkowo podczas spotkania na Śródmieściu, każdy chętny mógł zmierzyć swoje ciśnienie i poziom glukozy.

Powrót na górę strony