X FINAŁ MINI TURNIEJU BRD

Data publikacji 22.05.2014

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 76 w Gdańsku odbył się X finał Mini Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jak co roku konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Wczoraj do rywalizacji o pierwsze miejsce w zawodach stanęło 6 reprezentacji gdańskich podstawówek, wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji. Zawodnicy pokonywali na rowerach sprawnościowy tor przeszkód i rozwiązywali testy z wiedzy o zasadach ruchu drogowego.

Już po raz dziesiąty policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przy udziale dyrekcji oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 76 przy ul. Jagiellońskiej w Gdańsku, zorganizowali dla klas trzecich szkół podstawowych Mini Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W międzyszkolnych eliminacjach rywalizowały ze sobą wszystkie gdańskie szkoły podstawowe, spośród których najlepsza szóstka we wczorajszym finale walczyła o pierwsze miejsca.

Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach: test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętna i prawidłowa jazda rowerem po torze przeszkód. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskana przez szkoły w poszczególnych dyscyplinach.

W X edycji Mini Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 83, drugie miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 76, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 55. Wszyscy uczestnicy miejskich eliminacji turnieju otrzymali medale, dyplomy, puchary a także nagrody rzeczowe.