Warto zajrzeć

BEZPIECZNE MIESZKANIE

Podstawowe zasady bezpieczeństwa o których należy pamiętać i ich przestrzegać, aby uchronić mieszkanie przed włamaniem:
Nie przekazujmy jakichkolwiek informacji o naszym stanie majątkowym.
Rzeczy wartościowe – gotówkę, biżuterię odpowiednio zabezpieczmy.
Wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna i drzwi balkonowe, tak aby nie można ich było z zewnątrz otworzyć.
Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś ze znajomych czy rodziny o opiekę nad naszym mieszkaniem, powinien pozorować naszą obecność w domu wyjmując korespondencję ze skrzynek, zabierając ulotki, zapalając wieczorami światło, otwierając okna itp.
Nie bądźmy bierni, wspólnie z sąsiadami obserwujmy i pilnujmy mieszkań, nasze zainteresowanie może zniechęcić włamywaczy.
Nie zawierajmy przypadkowych znajomości i nie sprowadzajmy przypadkowych gości.
Jeżeli mamy do czynienia z osobami obcymi, które chcą wejść do naszego mieszkania podając się np. za listonosza czy hydraulika, dokładnie sprawdźmy ich wiarygodność, w razie wątpliwości nie wpuszczajmy ich lecz poprośmy o przyjście w późniejszym terminie kiedy w mieszkaniu będzie mógł być razem z nami ktoś z rodziny czy sąsiadów.
Stosujmy zróżnicowane systemy zabezpieczeń, kilka różnego typu zamków, alarmy, wzmocnione drzwi, dobrze jest założyć wizjer i tzw. zaporę łańcuchową.
Nie powierzajmy kluczy osobom obcym, mało znanym, szczególnie uczulmy w tej kwestii dzieci.
Obserwujmy otoczenie, w jakim żyjemy, o wszystkich sytuacjach odbiegających od normalności informujmy odpowiednie służby.
Oznakujmy w sposób dyskretny swoje przedmioty.
Powrót na górę strony