Data publikacji: 2019-01-09     Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku

Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, podejrzewanego o pobicie obywatela Ukrainy, do którego doszło 21 grudnia 2018 roku w pociągu. 28-letni mieszkaniec Elbląga. Śledczy na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili mężczyźnie zarzut pobicia oraz znieważania pokrzywdzonego słowami obraźliwymi z powodu jego przynależności narodowej. Policjanci skierowali wniosek do Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Funkcjonariusze ustalili również tożsamość drugiego sprawcy tego przestępstwa, a jego zatrzymanie to kwestia czasu.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu pracowali nad sprawą pobicia obywatela Ukrainy, do którego doszło 21 grudnia 2018 roku w pociągu na trasie Gdańsk Wrzeszcz- Gdańsk Główny. Funkcjonariusze oprócz zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia, weryfikacji policyjnych baz danych i rozmów ze świadkami zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu i zdecydowali o publikacji wizerunku tych mężczyzn w mediach.

Niemal natychmiast po publikacji, do policjantów zaczęły napływać różne zgłoszenia. Kilka z nich potwierdziło informacje zdobyte już przez kryminalnych z Wrzeszcza. Funkcjonariusze wszczęli poszukiwania, które wprowadzili do policyjnych baz danych. Dzięki temu policjanci z Oddziału Prewencji Policji, którzy patrolowali wczoraj ulice Sopotu, przy ul. Sobieskiego zatrzymali poszukiwanego przez policjantów z Gdańska mężczyznę.
28-letni mieszkaniec Elbląga został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi.

Dziś policjanci na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili mężczyźnie zarzut pobicia oraz znieważania pokrzywdzonego słowami obraźliwymi z powodu jego przynależności narodowej. Policjanci skierowali również wniosek do Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.
Policjanci cały czas poszukują drugiego mężczyzny, jego tożsamość jest znana, a zatrzymanie jest kwestią czasu.

Za te przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.