Data publikacji: 2019-01-02     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W Nowy Rok funkcjonariusze drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę renault, który był pod wpływem środka odurzającego. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie susz roślinny – najprawdopodobniej marihuanę. Wczoraj zatrzymany też został 51-letni gdańszczanin, który kierował renault, będąc pod wpływem promila alkoholu.

Wczoraj o godzinie 08:40 na ul. Bajki gdańscy funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki renault. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 51-latka okazało się, że jest on pod wpływem promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji a jego samochód odholowano na parking strzeżony.

Trzy godziny później policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego mężczyznę, który prowadził pojazd marki peugeot, będąc pod wpływem środka odurzającego i posiadał narkotyki . Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 26-latka z powiatu kartuskiego o godzinie 11:45 na ul. Kielnieńskiej . Uwagę funkcjonariuszy zwróciła silna woń marihuany w pojeździe oraz wygląd i zachowanie kierowcy i fakt, iż jego źrenice nie reagowały na światło. Wstępne badanie śliny mieszkańca powiatu kartuskiego wykazało, że znajduje się on pod wpływem marihuany . Od kierującego pobrano też krew do badań na zawartość środków odurzających. W trakcie kontroli samochodu, policjanci znaleźli też zawiniątko papierowe, w którym znajdowało się łącznie 3,43 grama suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany. 26-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego lub w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.