Data publikacji: 2018-12-24     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który rzucił się z siekierą na 38-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu do 25 lat więzienia.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z komendy miejskiej odebrali zgłoszenie od 38-letniego mieszkańca Gdańska, który poinformował policjantów o tym, że został uderzony siekierą w głowę. Do zdarzenia doszło przy ul. Emilii Plater w Brzeźnie.
Na miejsce, w którym oczekiwał zgłaszający, natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy byli w pobliżu. Funkcjonariusze udzieli pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej i zadbali o jego bezpieczeństwo. W tym samym czasie, ale już w miejsce, gdzie doszło do tego ataku, pojechali policyjni wywiadowcy. Funkcjonariusze bardzo szybko zdobyli informacje na temat sprawcy i okoliczności zdarzenia. W czasie sprawdzania terenu posesji, zza budynku w ich kierunku wybiegł mężczyzna trzymający w rękach siekierę i przedmiot przypominający broń palną.


Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili sprawcę ataku, zatrzymali i doprowadzili do komisariatu w Nowym Porcie. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a policyjny technik zabezpieczył ślady i przedmioty będące dowodem przestępstwa.


Zatrzymany 41-latek był znany policjantom z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzuty usiłowania zabójstwa, za które grozi kara więzienia do 25 lat. Sprawca w przeszłości był karany i działał w ramach recydywy. Na wniosek prokuratora i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.