Data publikacji: 2018-12-21     Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku

Gdańscy policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży samochodu na terenie dzielnicy Chełm. Na miejscu w trakcie oględzin sprawdzili monitoring. Samochód odnalazł się kilkanaście metrów dalej.

Gdy w środę przed południem policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o kradzieży opla o wartości 74 tys. zł i natychmiast zajęli się sprawą. Pokrzywdzony pokazał policjantom, gdzie zaparkował swój samochód dzień wcześniej i wszystko wskazywało na to, że samochód został ukradziony. Na miejscu, w trakcie prowadzonych oględzin miejsca zdarzenia funkcjonariusze dotarli do monitoringu i sprawdzili go.
Na zarejestrowanym filmie widać jak zaparkowany na poboczu samochód stacza się ze wzniesienia, przejeżdża kilkanaście metrów i zatrzymuje się przy znaku drogowym.

Zawiadamiający zgłaszając sprawę policjantom, był przekonany, że jego samochód został ukradziony, na szczęście jak się okazało, do przestępstwa nie doszło.
W trakcie czynności funkcjonariusze wykluczyli udział osób trzecich w tym zajściu. Zamki oraz zabezpieczenia samochodu nie zostały naruszone. 36-latek nie zabezpieczył samochodu przed stoczeniem i popełnił w ten sposób wykroczenie, za które został pouczony. W chwili toczenia się samochodu nie było w nim oraz w pobliżu osób postronnych.
Każdy kierowca ma obowiązek zabezpieczyć pojazd przed stoczeniem.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.