Data publikacji: 2018-12-17     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wczoraj policjanci z komendy miejskiej przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku zorganizowali spotkanie z uczniami dotyczące cyberzagrożeń.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 27 w Gdańsku policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku rozmawiały z uczniami na temat zagrożeń w sieci.
Policjantki przygotowały dla uczniów prezentację na temat cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej za przestępstwa, które są z nią związane. Policjantki pokazały, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań Internetu wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwróciły na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane.
Omówiono zasad ochrony własnej prywatności oraz danych osobowych. Na koniec spotkania  poruszyli kwestię popełniania czynów karalnych i uzmysłowili uczniom, że za pomocą portali internetowych czy społecznościowych mogą dopuszczać się takich czynów. Podkreślano również to, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a z każdego zachowania niezgodnego z prawem mogą być wyciągnięte konsekwencje.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.