Data publikacji: 2018-12-06     Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku

Policjanci z komisariatu na Śródmieściu na prośbę Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, przeprowadzili spotkanie ze studentami WSB oddział w Gdańsku. Spotkanie odbywało się w ramach zajęć terenowych – warsztatowych uczelni podczas których policjanci opowiadali o zawodzie policjanta i zachęcali do wstąpienia w nasze szeregi.

 Policjanci z Komisariatu na Śródmieściu spotkali się z blisko 70 studentami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Inicjatorem spotkania były władze uczelni. Podczas spotkania policjanci rozmawiali na temat struktury organizacyjnej Policji w Gdańsku, zapoznawali słuchaczy ze specyfiką zawodu policjanta, omawiali zakres działania poszczególnych wydziałów z jednoczesnym zachęceniem studentów bezpieczeństwa wewnętrznego do wstępowania w szeregi Policji. Zaprezentowano również wyposażenie Komisariatu Wodnego oraz Wydziału Prewencji Komisariatu II Policji w Gdańsku.

Policjanci w trakcie warsztatów przekonywali studentów o tym, że  jeżeli chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia to mają dla nich bardzo dobrą propozycję – zostań policjantem. Policjant- to zawód dla ludzi z pasją, o tym starali się przekonywać studentów.

 W spotkanie  zaangażowani byli: Komendant KP II w Gdańsku nadk. Grzegorz Piechowski oraz funkcjonariusze wydziału organizacji służby sierż.sztab. Rafał Wróbel, zespołu prewencji kryminalnej nieletnich i patologii sierż.sztab. Jerzy Malik oRaz policjant z komisariatu wodnego asp.sztab. Tomasz Kotarski.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w gdańskiej Policji mogą składać dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku ul. Nowe Ogrody 27 80-803 Gdańsk tel. 58 32-16-345 58 32-16-450 58 32-16-241 kadry.gdansk@gd.policja.gov.pl. Wszelkie informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronach internetowych:

  http://bip.gdansk.kmp.policja.gov.pl/107/rekrutacja-do-sluzby-w/18577,Limity-przyjec-do-sluzby-w-Policji.html, lub

  https://pomorska.policja.gov.pl/sluzba_informacje_ogolne_policja_zadania_policji.php?k=258&a=brak


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.