Data publikacji: 2018-12-03     Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 31-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który włamywał się do rozmieniarek z pieniędzmi usytuowanych przy myjniach samochodowych. Mężczyzna trafił w ręce policjantów z Osowej jeszcze tej samej nocy, po tym, jak próbował włamać się do rozmieniarki przy ul. Baninskiej. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na Osowej około godziny 3 w nocy otrzymali zgłoszenie o tym, że przed chwilą sprawca próbował włamać się do rozmieniarki z pieniędzmi w pobliżu myjni samochodowej przy ul. Kalinowej, kolejne zgłoszenie dotyczyło usiłowania kradzieży z włamaniem do kasy myjni samochodowej mieszczącej się przy ul. Baninskiej. Według relacji zgłaszającego sprawcę spłoszył alarm.

Oficer dyżurny natychmiast na miejsce przestępstwa skierował policjantów, którzy w rozmowie ze świadkami ustalili okoliczności tego zdarzenia, sprawdzili zapisy z kamer monitoringu i zaczęli szukać sprawcy.
Około godziny 3.40 przy ul.Nowatorów policjanci zauważyli kierowcę skody, który odpowiadał rysopisowi mężczyzny, który usiłował włamać się do rozmieniarek. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze przeszukali jego samochód, w którym znaleźli i zabezpieczyli narzędzia mogące służyć do włamań m.in. młotek, śrubokręt, obcęgi.

Samochód został zabezpieczony przez policjantów, a 31-latek został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, podejrzewają, że mężczyzna ma związek z dwoma innymi kradzieżami z włamaniem, do których doszło na terenie Osowej.
W miniony piątek po południu mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec 31-latka dozór.
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.