Data publikacji: 2018-12-03     Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku

Szybka reakcja gdańskich policjantów i współpraca z przedstawicielami banku udaremniła wypłatę kilku tysięcy euro, przez mężczyznę, który podczas próby wypłaty posłużył się podrobionym paszportem. Po wykonaniu czynności i skompletowaniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za który grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 32-latek został aresztowany.Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, za poświadczenie nieprawdy do lat 5.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci zajmujący się walką z  przestępczością gospodarczą i korupcją oraz kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 32-letniego obywatela Kamerunu, który jako rzekomy właściciel rachunku bankowego posługując się sfałszowanym dokumentem tożsamości próbował wypłacić kilka tysięcy euro. Szybka reakcja gdańskich policjantów i współpraca z przedstawicielami banku udaremniła wypłatę pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

32-latek usłyszał zarzut oszustwa oraz przerobienia paszportu i posłużenia się nim jako autentycznym. Sąd na wniosek prokuratora aresztował obywatela Kamerunu na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą sprawdzają okoliczności tego przestępstwa. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, za poświadczenie nieprawdy do lat 5.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.