Data publikacji: 2018-12-03     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mężczyźnie, który wiózł z imprezy andrzejkowej swoich znajomych . Jak się okazało mieszkaniec powiatu gdańskiego przewoził w samochodzie zbyt dużą ilość pasażerów. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 5 osób, tymczasem w oplu siedziało  8 osób.

W andrzejkowy wieczór dyżurny komendy miejskiej został powiadomiony przez jednego z kierowców, że na ul. Wały Jagiellońskie do opla vectry wsiadło 7 pasażerów, w tym jeden do bagażnika. W związku z otrzymanym zgłoszeniem na ul. Wrocławskiej  policjanci  ruchu drogowego zatrzymali do kontroli opla vectrę, którym kierował 19-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego.

Podczas oględzin auta funkcjonariusze potwierdzili, że w samochodzie znajduje się zbyt duża ilość pasażerów. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 5 osób, tymczasem w oplu siedziało 8 osób. Taki sposób podróżowania zagrażał bezpieczeństwu wszystkich znajdujących się w aucie.  W rozmowie z 19-letnim kierowcą policjanci ustalili, że osoby które przewoził w aucie to jego znajomi i odebrał ich z imprezy andrzejkowej, aby przewieźć ich do jednego z mieszkań.

Wobec nieodpowiedzialnego mężczyzny, który kierował samochodem, wyciągnięto odpowiednie konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali 19-latka mandatem karnym i zatrzymali mu prawo jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu na 3 miesiące.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.