Data publikacji: 2018-11-29     Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku

Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali 35-letnią mieszkankę Gdańska, która podczas wizyty u znajomych ukradła telefon oraz kartę bankomatową. Zatrzymana przyznała się do winy i oddała telefon. Teraz grozi jej kara do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę funkcjonariusze z komisariatu Nowego Portu odebrali zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu komórkowego oraz karty bankomatowej na szkodę mieszkanki Nowego Portu, którą wcześniej odwiedzili dalsi znajomi. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i bardzo szybko zdobyli pełne dane kobiety oraz jej partnera.

Funkcjonariusze znali już tożsamość osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem jednak osoby te nie posiadały stałego adresu zamieszkania i dotarcie do nich było utrudnione. Kryminalni w ciągu zaledwie kilku dni w trakcie swojej pracy zdobyli informacje o miejscu pobytu tych osób i zatrzymali je w jednym z mieszkań w Brzeźnie. Policjanci odzyskali również telefon należący do pokrzywdzonej.

Oboje spędzili noc w policyjnym areszcie, a następnego dnia zostali przesłuchani. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka, a jego partnerka usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży oraz usiłowania kradzieży w włamaniem. 35-latka przyznała się do winy.

Kradzież jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia do lat 5. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.