Data publikacji: 2018-11-28     Jednostka: Komisariat V Policji w Gdańsku

Policjanci z Komisariatu V Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży biżuterii, do której doszło 9 października tego roku w jednym z lombardów. W związku z tą sprawą funkcjonariusze publikują fragment zapisu z kamer monitoringu oraz portret pamięciowy mężczyzny, który może mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.


Funkcjonariusze z Komisariatu V Policji w Gdańsku prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Oliwa w Gdańsku dochodzenie w sprawie kradzieży biżuterii o wartości 40 tysięcy złotych.

Do przestępstwa doszło 9 października tego roku około godziny 11.10. Do lombardu mieszczącego się przy ul. Bora Komorowskiego wszedł mężczyzna o nieustalonej na tę chwilę tożsamości, który podczas prezentowanej mu złotej biżuterii wyrwał z ręki sprzedawcy płachtę, do której były przypięte wyroby jubilerskie i uciekł.

W toku prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli zapis z kamery monitoringu, która uchwyciła moment ucieczki podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny. W związku z tą sprawą, śledczy powołali biegłego rysownika w zakresie odtwarzania wyglądu, który na podstawie opisu pokrzywdzonej wykonał portret pamięciowy mężczyzny.

Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę z zapisu monitoringu lub portretu pamięciowego i mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jej tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem V Policji w Gdańsku.

Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na nr (58) 521-12-22 lub, przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: komendant.kp5@gd.policja.gov.pl, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.