Data publikacji: 2018-11-26     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W listopadzie policjantka ruchu drogowego odwiedziła kolejne gdańskie szkoły podstawowe i przedszkola, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od początku roku szkolnego policjantka ruchu drogowego odwiedza szkoły i przedszkola, by przeprowadzić zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W  listopadzie funkcjonariuszka spotkała się z kolejnymi uczniami i przedszkolakami gdańskich placówek edukacyjnych.

 Na spotkaniach policjantka rozmawiała z dziećmi na temat właściwych zachowań najmłodszych uczestników ruchu w trakcie  drogi do szkoły i do domu. Policjantka w czasie prelekcji uczyli między innymi   właściwego  przechodzenia przez jezdnię, zasad podróżowania samochodem czy jazdy rowerem. Podczas pogadanek funkcjonariuszka omówiła również temat sygnalizacji świetlnej oraz zasad jej funkcjonowania oraz poruszyła zagadnienia dotyczące używania elementów odblaskowych. W trakcie takich spotkań  dzieci otrzymywały opaski odblaskowe.

Podczas listopadowych wizyt w szkołach i przedszkolach,  policjantka spotkała się między innymi z dziećmi z Przedszkola Niepublicznego „Uśmiech Dziecka” przy ul. Kalinowej 71, gdzie miała miejsce inauguracja Autochodzika. Z tej okazji maluchy przygotowały przedstawienie „Autochodzik – bezpieczne przejście przez drogę”. Tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym, była też okazją do spotkania z uczniami klas 0-II Szkoły Podstawowej nr 38 przy ul. Leśna Góra 2.

 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.