Data publikacji: 2018-11-23     Jednostka: Referat Interwencyjny Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Do policyjnego aresztu trafił nietrzeźwy i agresywny 35-latek, który wybił szybę w autobusie komunikacji miejskiej. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 1500 złotych. 35-letni obywatel Ukrainy noc spędził w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli od mężczyzny ponad tysiąc złotych.

W minioną środę o godzinie pierwszej w nocy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od kierowcy autobusu o tym, że w pojeździe komunikacji miejskiej przy ul. Podwale Grodzkie przebywa agresywny mężczyzna, który przed chwilą wybił pięścią szybę. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z referatu interwencyjnego, którzy po pościgu zatrzymali w pobliżu dworca PKP agresywnego i znajdującego się pod wpływem substancji psychoaktywnych 35- letniego obywatela Ukrainy
Mężczyzna został doprowadzony pomieszczenia dla osób zatrzymanych, 35- latkowi z uwagi na agresywne zachowanie i podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków, udzielono pomocy medycznej.


Pokrzywdzeni złożyli w tej sprawie wniosek o ściganie sprawcy uszkodzenia mienia, wczoraj obywatel Ukrainy usłyszał zarzut dotyczący tego przestępstwa. Wstępnie starty pokrzywdzeni oszacowali na 1500 złotych. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli od mężczyzny ponad tysiąc złotych.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.