Data publikacji: 2018-11-23     Jednostka: Referat Interwencyjny Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, informacji od bezpośrednich świadków zdarzenia oraz postawie jednego z nich, policjanci zatrzymali 39-latka, który groził trzem obywatelom Ukrainy oraz znieważał ich z powodu przynależności narodowej. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, już wkrótce zostanie przesłuchany, i niewykluczone, że 39-latek usłyszy zarzuty. Za znieważanie osoby z powodów narodowościowych może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj około godziny 20.00 policjanci pilnie pojechali na ul. Podwale Grodzkie, z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że w tramwaju doszło do awantury, podczas której agresywny mężczyzna miał wyciągnąć tasak i zagrozić jego użyciem obywatelom Ukrainy. Mężczyzna miał ich też znieważać z powodu przynależności narodowej.
Policjanci w wyniku podjętej interwencji zatrzymali 39-letniego mężczyznę, którego ujął naoczny świadek tego zdarzenia i przekazał w ręce policjantów. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim oprócz tasaka, którym najprawdopodobniej groził pokrzywdzonym również nóż oraz gaz pieprzowy. Te przedmioty zostały zabezpieczone.


Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, w wydychanym powietrzu miał 0,44 promila alkoholu.
Policjanci wstępnie zakwalifikowali to przestępstwo jako znieważenie z powodu przynależności narodowej oraz kierowania gróźb karalnych. Czynności w tej sprawie trwają, policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia, docierają do świadków. Podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna zostanie wkrótce przesłuchany i nie jest wykluczone, że usłyszy zarzuty.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.