Data publikacji: 2018-11-22     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna „ Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo ”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania zaangażowali się też gdańscy policjanci ruchu drogowego, którzy będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.

W okresie jesienno - zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów jest bardzo ważne, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Natomiast po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego w dniach 24 listopada – 31 grudnia 2018 roku na drogach miasta Gdańska policjanci ruchu drogowego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo” będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów.Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów. W czasie kontroli drogowych, policjanci drogówki będą uświadamiali kierowcom zagrożenia związane z nieprawidłowościami w oświetleniu pojazdu, ale też w razie konieczności będą zatrzymywali dowody rejestracyjne i kierowali do stacji diagnostycznych na szczegółowe badania. W ramach prowadzonej akcji w dniach 24 listopada oraz 1, 8, 15 grudnia 2018r. kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie pojazdu na 3 stacjach kontroli pojazdów w Gdańsku :

1. LEMAR S.C. Gdańsk ul. Milskiego 1 tel. 58 306 46 02

2. Centrum Obsługi Samochodów Schewe i Synowie Sp. J. Gdańsk ul. Kartuska 424, tel. 693-643-452, 58 325 09 69

3. TRANSBUD GDAŃSK SA , Gdańsk ul. Trakt Św.Wojciecha 253 , tel. 58 320 23 31

Pamiętajmy!!! Prawidłowe oświetlenie samochodów ma bezpośredni wpływ na widoczność na drodze i wcześniejszą reakcje w przypadku zaistnienia zagrożenia. W trakcie prowadzenia samochodu musimy mieć sprawne technicznie światła, by wcześniej dostrzec pieszego na jezdni, lub nie doprowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.