Data publikacji: 2018-11-16     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wczoraj na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech. Blisko 250 policjantów z różnych pionów czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich kibiców oraz mieszkańców Gdańska. Policjanci pilnowali, by nie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego, a na kilka godzin przed meczem zabezpieczali drogi dojazdowe na stadion oraz kierowali na wyznaczone parkingi. Policjanci z komendy miejskiej i oddziałów prewencji profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

Wczoraj na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech. Blisko 250 policjantów z różnych pionów czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich kibiców oraz mieszkańców Gdańska. Policjanci pilnowali, by nie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego, a na kilka godzin przed meczem zabezpieczali drogi dojazdowe na stadion oraz kierowali na wyznaczone parkingi.

W trakcie zabezpieczenia funkcjonariusze monitorowali zachowania kibiców nie tylko w trakcie meczu, ale również przed i po jego zakończeniu. Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe, dworce, centrum miasta, okolice obiektu oraz kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach. Policjanci dbali o to aby każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Policjanci z komendy miejskiej i oddziałów prewencji profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.