Data publikacji: 2018-11-15     Jednostka: Komisariat VIII/V Policji w Gdańsku

Dzięki pracy gdańskich policjantów, odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mieszkańcy miasta w wieku 38 i 34 lat, którzy w połowie października na przystanku tramwajowym zaatakowali 16-latka, grozili mu nożem i ukradli jego telefon. Teraz grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 14  października br. krótko po godz. 20.00 na przystanku przy ul. Czarny Dwór. 16-latek czekał na przystanku, wtedy podeszli do niego dwaj mężczyźni, jeden z nich wyrwał mu z ręki telefon komórkowy oraz zagroził pokrzywdzonemu nożem. Pokrzywdzony wrócił do swojego domu i wtedy zadzwonił do policjantów.
Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy sprawdzili zapisy z kamer monitoringu, przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami. Policjanci typowali również sprawców tego rozboju wśród osób popełniających tego typu przestępstwa w przeszłości. Funkcjonariusze przeanalizowali wszystkie zebrane informacje i na ich podstawie ustalili tożsamość osób podejrzewanych o rozbój.

Kilka dni temu ok. godz. 21.00 przy ul. Kartuskiej policjanci z komisariatu na Suchaninie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. W trakcie przeszukania przy jednym z nich kryminalni znaleźli telefon pokrzywdzonego. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie, następnie zostali doprowadzeni do prokuratora, który przedstawił im zarzut dotyczący rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Praca funkcjonariuszy i zebrany w jej trakcie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi zawnioskować do sądu o areszt dla 38 i 34-latka.
Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyzn na okres trzech miesięcy. Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia jest przestępstwem, za które grozi do kara pozbawienia wolności od 3 do 12 lat.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.