Data publikacji: 2018-11-13     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Oddział Prewencji Policji w Gdańsku odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Gdańsku. Policjantki Wydziału Prewencji KMP w Gdańsku, przybliżyły odwiedzającym charakter i sposób pełnienia służby w Policji. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Policjantki przeprowadziły z uczniami również zajęcia, podczas których rozmawiały z dziećmi o ich bezpieczeństwie.

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku po raz kolejny w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowały spotkanie o bezpieczeństwie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Gdańsku. Zamiast typowych zajęć dzieci miały możliwość poznania policjantów i porozmawiania z nimi na temat ich pracy. Policjantki z gdańskiej jednostki przy współpracy z policjantami Oddziału Prewencji Policji przybliżyły odwiedzającym charakter i sposób pełnienia służby w Policji oraz formy szkolenia i kryteria doboru do tej formacji.
Policjanci pokazali uczniom sprzęt, który wykorzystywany jest podczas różnych działań tj. zabezpieczenia imprez masowych.
To niecodzienne spotkanie z uczniami szkoły podstawowej było doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznych zachowań m.in. w domu, w szkole, na podwórku oraz w kontakcie z osobą obcą i bezpańskim psem.
Policjantki omówiły również zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i promowały akcję „Widoczny Patriota”, tłumacząc dzieciom, jak ważny jest nawet mały odblask złożony na ich ubranie.

Dzieci otrzymały od policjantek biało- czerwone opaski odblaskowe, które noszone po zmierzchu sprawią, że będą widoczni dla innych uczestników ruchu. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok, a warunki atmosferyczne często dodatkowo pogarszają widoczność na drodze obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym.

 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.