Data publikacji: 2018-10-26     Jednostka: WRD KWP

W najbliższy poniedziałek, 29 października, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Popularna „szóstka” łączy Trójmiasto z Niemcami. Duże natężenie ruchu oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy powinni zachować szczególna ostrożność podczas jazdy. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.

W poniedziałek, 29 października, na drodze krajowej nr 6 spotkamy większą niż zazwyczaj liczbę pojazdów policyjnych. Mundurowi przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Każdy kierujący zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zwrócimy także uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.

Popularna „szóstka”, łącząca Trójmiasto z przejściem granicznym w Kołbaskowie, należy do bardzo obciążonych tras. Jesień jest okresem trudnym dla kierowców. Krótszy dzień, częste opady deszczu, zalegająca na nawierzchni wilgoć oraz liście, nie sprzyjają bezpiecznej podróży. Poruszając się z dozwoloną prędkością w sposób znaczny minimalizujemy prawdopodobieństwo zaistnienia zdarzenia drogowego. Do działań zostaną skierowane patrole w pojazdach oznakowanych oraz nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestrator.

(źródło : WRD KWP Gdańsk)


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.