Data publikacji: 2018-10-25     Jednostka: KWP/Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W piątek, 26 października, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość a także ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania przez kierującego z telefonu komórkowego w sposób wymagający trzymania słuchawki w ręku.

Już jutro na terenie całego województwa spotkamy policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami, będą patrolowały drogi na terenie całego województwa. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów.

Policjanci zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci. W przypadku nieprawidłowego przewożenia najmłodszych pasażerów, nie należy oczekiwać pobłażliwości ze strony funkcjonariuszy.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.