Data publikacji: 2018-10-25     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Funkcjonariusze z wydziału prewencji gdańskiej komendy, zajmujący się profilaktyką, spotkali się w Kinie Helios z uczniami szkół podstawowych. W ramach trwającej cały rok akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’ spotkali się również z uczniami SP 70 z ponad 400-osobową grupą uczniów. Spotkania były poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych podczas pokonywania drogi do szkoły oraz udzielania pierwszej pomocy.

 

 W kinie Helios przy ul. Targ Sienny 7 gdańscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną spotkali się z uczniami szkół podstawowych nr 4 i 87. ,,Widoczny wygrywa’’ bo pod takim hasłem odbyło się spotkanie, którego celem było przekazanie najmłodszym informacji na temat bezpiecznych zachowań, w szczególności podczas codziennej drogi do szkoły. Uczniom przypomniano m.in. zasady ruchu drogowego, które odnoszą się do pieszych, był test wiedzy oraz drobne nagrody w postaci policyjnych gadżetów. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali odblaski, które umieszczone w widocznym miejscu znacznie poprawią ich bezpieczeństwo.

 Kolejne spotkanie policjanci przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 70. Mundurowi spotkali się z ponad 400-obobową grupą uczniów, którzy na początku bardzo chętnie słuchali, a później trenowali na fantomach prowadzenie resuscytacji. Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej było elementem szkolenia młodych ratowników. Uczniowie dowiedzieli się i w czasie treningu na fantomach utrwalili wiedzę praktyczną i teoretyczną dotycząca udzielenia pomocy przedmedycznej.

Prowadzenie resuscytacji było dla młodych słuchaczy było ciekawym doświadczeniem, bardzo chętnie również podejmowali się zadania prowadzenia jej na trenażerach. Uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznać nagłe zatrzymanie czynności krążeniowo-oddechowych i jakiej pomocy w takim przypadku należy udzielić.

 Od kilku lat, w ramach wspólnego projektu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Kina Helios policjanci spotykają się z najmłodszymi w kinie i zawsze przed seansami filmowymi przybliżają im tematykę bezpieczeństwa w różnych obszarach. Funkcjonariusze realizujący zadania profilaktyki społecznej cyklicznie organizują i prowadzą spotkania w szkołach na terenie Gdańska oraz przekazują uczniom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.