Data publikacji: 2018-10-23     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Na teren Naftoportu przedostał się mężczyzna i podłożył ładunki wybuchowe. To początek scenariusza ćwiczeń, jakie wczoraj przeprowadzili policjanci wspólnie z pracownikami ochrony, strażą pożarną i innymi podmiotami zaangażowanymi w zapewnienie bezpieczeństwa. Tego typu działania to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb.

Akcja rozgrywa się na terenie Naftoportu przy ul. Kpt. ż. w. W. Poinca 1 w Gdańsku. Na teren przedsiębiorstwa przedostał się mężczyzna i podłożył ładunki wybuchowe. Chwilę później pracownicy otrzymują telefon z informacją o podłożeniu bomby. Do akcji wkraczają pracownicy ochrony Naftoportu - teren został odgrodzony i wyznaczono strefę bezpieczeństwa.
Na miejsce natychmiast jadą też policjanci, straż pożarna i inne podmioty zaangażowane w zapewnienie bezpieczeństwa. Teren działań zostaje rozszerzony, a w komendzie miejskiej powołany zostaje sztab kryzysowy, który koordynuje działania wszystkich służb. Zarządzona zostaje też ewakuacja ludzi. W okolicy Naftoportu funkcjonariusze z gdańskiej drogówki udrażniają przejazd pojazdom Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji.
Podłożony ładunek zostaje zabezpieczony przez policyjnych antyterrorystów i zneutralizowany.
Tak wyglądały wczorajsze działania, które odbyły się na terenie Naftoportu i w jego okolicy. Ćwiczenia koordynowały działania wszystkich służb, nie tylko Policji, czy Straży Pożarnej, ale też pracowników ochrony i innych podmiotów zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie Gdańska. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb. Dzięki tym działaniom mogli oni sprawdzić swoją gotowość i sposób reagowania w sytuacji zagrożenia.

 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.