Data publikacji: 2018-10-23     Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku

Policjanci z komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali cztery osoby, a przy nich zabezpieczyli ponad sto sześćdziesiąt gramów narkotyków, pieniądze i wagę elektroniczną. Teraz odpowiedzą za posiadanie oraz udzielanie środków odurzających, za które grozi do 3 lat więzienia. Czwartemu ze sprawców za wprowadzanie środków odurzających do obrotu oraz posiadanie ich w znacznej ilości grozi do 10 lat więzienia.

W minionym tygodniu kryminalni z komendy miejskiej skontrolowali w rejonie Siedlec osoby, które podejrzanie się zachowywały. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że osoby mogą posiadać środki odurzające, a w trakcie ich dalszej obserwacji zauważyli, że dochodzi między nimi do wymiany niewielkiego pakunku i najprawdopodobniej pieniędzy. Kryminalni natychmiast podjęli interwencję, w której trakcie wylegitymowali trzy osoby, a w trakcie przeprowadzonej kontroli znaleźli przy nich kilka gramów amfetaminy oraz pieniądze. Policjanci zabezpieczyli znalezione rzeczy jako dowody w sprawie, a sprawców zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 39 i 40 lat oraz kobieta w wieku 35 lat, wszyscy są mieszkańcami Gdańska. Sprawcy usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania oraz udzielania środków odurzających. Wobec dwóch zatrzymanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Trzeci ze sprawców przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

Do kolejnego zatrzymania doszło w miniony piątek, podczas gdy funkcjonariusze z wydziału narkotykowego znaleźli środki odurzające w mieszkaniu innego gdańszczanina. Kryminalni w trakcie pracy nad tą sprawą zdobyli informacje o tym, że mężczyzna przechowuje w mieszkaniu znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze weszli do mieszkania 63-latka, a tam znaleźli ponad 150 gramów amfetaminy oraz kilka gramów ,,dopalaczy’’ Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wprowadzania ich do obrotu.

Zabezpieczone w obydwu przypadkach narkotyki zostały przekazane do analizy, a opinia biegłego sądowego pozwoliła na dokładne określenie ich rodzaju i ilości.

Posiadanie środków odurzających w znacznej ilości jest przestępstwem, za które grozi do 10 lat więzienia, wprowadzanie takich środków do obrotu jest zagrożone karą więzienia do lat 3.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.