Data publikacji: 2018-10-19     Jednostka: Referat Wywiadowczy KMP w Gdańsku

Policyjni wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna w latarce oraz w opakowaniu po chusteczkach higienicznych miał ukryte narkotyki. Policjanci w sumie w wyniku interwencji zabezpieczyli ponad 120 porcji różnego rodzaju środków odurzających. Wczoraj 22-latek został doprowadzony do prokuratury. Prokurator ogłosił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i zastosował wobec mężczyzny dozór.


W minioną środę około godziny pierwszej w nocy policyjni wywiadowcy patrolowali ul. Kościelną i ul. Ogińskiego, na której zauważyli dwóch mężczyzn, którzy zaglądali do zaparkowanych samochodów, świecąc w ich okna latarką. Policjanci z uwagi na podejrzane zachowanie mężczyzn podjęli wobec nich interwencję.
Jeden z nich, kiedy zobaczył policyjną odznakę okazaną mu przez interweniującego policjanta, wyrzucił opakowanie po chusteczkach higienicznych, w którym były ukryte kryształki metaamfetaminy.

Policjanci sprawdzili również latarkę, którą miał przy sobie 22-latek, po jej rozkręceniu znaleźli w niej kolejne narkotyki. Było to m.in. kilkanaście porcji amfetaminy oraz marihuana. Biegły z zakresu fizykochemii w swojej wstępnej opinii oszacował, że z narkotyków zabezpieczonych przez policjantów w trakcie interwencji można wyodrębnić ponad 120 porcji środka odurzającego.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Do sprawy w charakterze świadka został przesłuchany 39-letni mieszkaniec Gdańska, który towarzyszył 22-latkowi tej nocy. Natomiast jego młodszy kolega został doprowadzony do prokuratury, w której prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów przedstawił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i zastosował wobec zatrzymanego 22-latka dozór. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.