Data publikacji: 2018-10-18     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Wczoraj wieczorem na ul. Kołodziejskiej policjant z drogówki zauważył kierowcę renault, który nie dostosował się do znaku drogowego. W czasie kontroli okazało się, że 19-latek kierował samochodem, pomimo wydanej decyzji administracyjnej o zatrzymaniu mu prawa jazdy na trzy miesiące. Mieszkańca Gdańska za złamanie przepisów ukarano dwoma mandatami karnymi, a jego samochód został odholowany. Policjanci będą też wnioskować o przedłużenie okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy.

Wczoraj tuż przed godziną 21.00 policjant ruchu drogowego, który pełnił służbę wspólnie ze strażnikiem miejskim, na ul. Kołodziejskiej zauważył kierowcę renault, który nie zastosował się do znaku zakazu ruchu w obu kierunkach. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i podjął wobec niego interwencję. Podczas legitymowania i sprawdzenia 19-letniego mieszkańca Gdańska w policyjnych bazach okazało się, że młody mężczyzna nie powinien kierować samochodem, ponieważ w lipcu 2018 r. zostało mu zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, po tym, jak przekroczył dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Wczorajsza interwencja zakończyła się dla 19 -latka ukaraniem dwoma mandatami karnymi a jego samochód został odholowany administracyjnie, z uwagi na fakt, iż mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Policjanci będą wnioskować również o wydłużenie okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.