Data publikacji: 2018-10-08     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Seniorki i seniorów z Wrzeszcza oraz ościennych dzielnic serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odbędzie się ono w czwartek 11 października o godzinie 10.30, w Dziennym Domu Pomocy Gdańskiej Fundacji „I ty możesz wszystko” przy ul. Wajdeloty 28 A.

Policjanci oraz pracownicy gdańskiego MOPR-u serdecznie zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 11 października o godzinie 10.30, w Dziennym Domu Pomocy Gdańskiej Fundacji „I ty możesz wszystko” przy ul. Wajdeloty 28 A. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przygotowali dla uczestników wiele atrakcji służących edukacji i profilaktyce. W programie otwartej imprezy są m.in. pokazy instruktażowych filmów i slajdów, konkursy z wiedzy o ruchu drogowym z nagrodami oraz akcja odblaskowa – każda osoba starsza otrzyma „bezpieczny gadżet”. Uczestników spotkania zachęcamy także do udziału w dyskusji z policjantami nt. zasad obowiązujących pieszych na ulicach, poruszania się na chodnikach i przejściach, korzystania ze ścieżek rowerowych.

Funkcjonariusze podpowiedzą, jakich sytuacji unikać, by nie stać się ofiarą wypadku. Przypomną też o obowiązkach kierowców. A wszystko w miłej, integracyjnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku.

Czwartkowe spotkanie w ramach wspólnej akcji pt. „Seniorze bądź ostrożny – także w ruchu drogowym!” organizują: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Komenda Miejska Policji w Gdańsku, we współpracy z Gdańską Fundacją „I ty możesz wszystko”. Wydarzenie służy aktywizacji, integracji i poprawie bezpieczeństwa osób starszych. Wpisuje się w październikowe obchody Gdańskich Dni Seniora.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.