Data publikacji: 2018-10-04     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Od początku roku szkolnego policjantka ruchu drogowego odwiedza gdańskie szkoły podstawowe i przedszkola, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj takie spotkania odbyły się w Szkole podstawowej nr 70 i Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku, a tematem zajęć było bezpieczeństwo rowerzystów.

Od początku roku szkolnego policjantka ruchu drogowego odwiedza szkoły i przedszkola, by przeprowadzić zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj takie spotkania z uczniami klas trzecich odbyły się w Szkole Podstawowej nr 70 przy ul. VII Dwór 7 i Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Człuchowskiej 6 w Gdańsku. Temat pogadanek w obu szkołach dotyczył bezpieczeństwa młodych rowerzystów, a przeprowadzone zajęcia miały pomóc w przygotowaniu chętnych do uzyskania "pierwszego prawa jazdy", jakim jest karta rowerowa.

Policjantka ruchu drogowego omówiła podstawowe zasady bezpiecznej jazdy na rowerze, radząc jak zostać ekspertem jazdy na rowerze. Podczas spotkania na najmłodszych rowerzystów czekały też krótkie quizy z pytaniami i zagadkami dotyczącymi bezpieczeństwa rowerzystów. Na zakończenie zajęć funkcjonariuszka przypomniała uczniom zasady bezpiecznego i prawidłowego poruszania się po drodze przez osoby piesze oraz zgodnie z założeniami akcji „Świeć przykładem", wskazała na konieczność stosowania elementów odblaskowych przez uczestników ruchu, szczególnie podczas poruszania się po drodze po zmierzchu.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.