Data publikacji: 2018-10-03     Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gdańsku

Dzięki pracy policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie 21-letni mężczyzna. Gdańszczanin w mieszkaniu przechowywał środki odurzające. Śledczy udowodnili mu też, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielił innej osobie narkotyki. Za popełnione przestępstwa sprawca usłyszał zarzuty, a prokurator zawnioskował do sądu o aresztowanie mężczyzny. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku weszli do mieszkania zajmowanego przez 21-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze mieli informację, że 21- latek może posiadać i handlować środkami odurzającymi. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania w kuchennej szafce znaleźli marihuanę. Zabezpieczono również wagi elektroniczne, kilka telefonów komórkowych oraz kilkanaście tysięcy złotych. Zabezpieczone środki odurzające policjanci przekazali biegłemu z zakresu fizykochemii, który określił w swojej opinii, że jest to marihuana. W trakcie pracy nad tą sprawą okazało się, że mężczyzna sprzedawał narkotyki innym osobom.

21- latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia został przesłuchany przez prokuratora, który ogłosił mu zarzut posiadania narkotyków oraz ich udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o aresztowaniu 21-latka. Wczoraj policjanci przewieźli mężczyznę do aresztu, w którym spędzi najbliższe dni.

Udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowe zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.