Data publikacji: 2018-10-01     Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku

Dzielnicowi, policyjni profilaktycy niemal każdego dnia prowadzą zajęcia, które są adresowane do najmłodszych. Po raz kolejny, dzielnicowi z Komisariatu VI Policji w Gdańsku odwiedzili najmłodszych. Tym razem policjanci spotkali się  z wychowankami Specjalnego Ośrodka Wychowawczego nr 2 przy ul. Ks. Mariana Góreckiego. Policjanci opowiedzieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.


Pod koniec ubiegłego tygodnia po raz kolejny dzielnicowi z komisariatu Policji w Nowym Porcie spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Tym razem policjanci odwiedzili wychowanków  Specjalnego Ośrodka Wychowawczego nr 2 przy ul. Ks. Mariana Góreckiego. Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania i w kontaktach z obcymi. Przypomnieli również, jak ważne są elementy odblaskowe oraz pod jakie numery alarmowe należy dzwonić w sytuacji zagrożenia.
Policjanci poprowadził również dla dzieci zajęcia praktyczne. Pod okiem czujnych funkcjonariuszy dzieci ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Na zakończenie spotkania każdy chętny mógł również z bliska zobaczyć policyjne wyposażenie do służby.
Dzieci otrzymały od polijantów kolorowanki oraz plany lekcji.
Celem spotkań policjantów z dziećmi jest przede wszystkim kształtowanie wśród nich postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego. Ideą jest również zaznajomienie najmłodszych z zagrożeniami, które mogą je spotkać na drodze oraz w miejscu zamieszkania.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.