Data publikacji: 2018-09-27     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Bezpieczeństwo osób 60 plus w ruchu drogowym - to temat debaty organizowanej przez gdańskich policjantów i miasto Gdańsk.  Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 października o godzinie 11, w Centrum Aktywności i Wsparcia Osób Starszych MOPR przy ulicy Sterniczej 2 w Brzeźnie. Na seniorów czeka wiele cennych informacji oraz moc... atrakcji.

Do udziału w otwartej, aktywizującej i edukacyjnej debacie pt. „Seniorze bądź ostrożny – także w ruchu drogowym!” zapraszamy osoby starsze, które od specjalistów chcą się dowiedzieć m.in. o zasadach obowiązujących pieszych na ulicach. Jak bezpiecznie poruszać się na chodnikach i przejściach, jakich sytuacji unikać, by nie stać się ofiarą kolizji czy wypadku? Również jakie zasady obowiązują rowerzystów? Na pytania i wątpliwości odpowiedzą funkcjonariusze gdańskiej Policji. Dodatkowo podpowiedzą jak się zachować, gdy do drzwi osoby starszej zapuka naciągacz – to w ramach akcji prewencyjnej. W programie debaty m.in. pokazy krótkich, tematycznych edukacyjnych filmów i slajdów, konkursy z wiedzy o ruchu drogowym z nagrodami oraz akcja odblaskowa – każdy uczestnik otrzyma gadżet. Będzie także czas na wspólną dyskusję oraz słodki poczęstunek. W spotkaniu udział wezmą m.in. seniorzy z dziennych ośrodków wsparcia w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy także mieszkanki i mieszkańców dzielnic, którzy chcą ciekawie spędzić wtorkowy czas.


Wtorkowe spotkanie w ramach wspólnej akcji pt. „Seniorze bądź ostrożny – także w ruchu drogowym!” organizują:  Komenda Miejska Policji w Gdańsku oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wydarzenie wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora i służy aktywizacji oraz poprawie bezpieczeństwa osób starszych.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.