Data publikacji: 2018-09-26     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Dzisiaj gdańscy policjanci spotkali się z blisko 250 studentami pochodzącymi z całego świata, którzy właśnie rozpoczęli naukę w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Przekazali im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie.

We wtorek o godz. 9.00 w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, przy ul. Dębinki 1 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, komisariatu na Śródmieściu i Suchaninie spotkali się z blisko 250 studentami z całego świata, którzy rozpoczynają studia w Gdańsku. Była to debata zorganizowana przez kierownictwo uczelni oraz policjantów z wydziału prewencji gdańskiej Policji
W trakcie spotkania policjanci rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze przybliżyli słuchaczom strukturę i zadania Policji oraz umundurowanie. Przekazali również wiele cennych informacji, dzięki którym będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie. Ponadto poinformowali studentów, jak należy zachować się w sytuacji, gdy staliśmy się ofiarą przestępstwa i gdzie można to zgłosić.


Reprezentujący policjantów podczas wystąpienia sierż. szt. Rafał Wróbel z komisariatu na Śródmieściu odpowiadała na pytania uczestników spotkania dotyczące m.in. bezpieczeństwa cudzoziemców i ewentualnie pojawiających się zagrożeń związanych z wielokulturowością na terenie miasta. Uczestnicy spotkania mieli również do policjantów wiele pytań, w szczególności dotyczących zasad ruchu drogowego oraz ogólnych przepisów porządkowych.


Podczas debaty omówione zostało działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawione zostało krok po kroku dodawanie nowych zgłoszeń na wskazanej mapie. Kolejnym punktem podczas spotkania było omówienie aplikacji mobilnej ,,Moja Komenda, dzięki której w szybki sposób możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym.
Policjanci przekazali również studentom materiały informacyjne w języku angielskim dotyczące bezpieczeństwa własnego oraz numerów alarmowych.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.