Data publikacji: 2018-09-21     Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży kół z pojazdów zaparkowanych przy ul. Narzędziowców oraz przy ul. Wyzwolenia. 21-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty kradzieży w sumie 12 kół o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Część ukradzionych rzeczy policjanci odzyskali i wkrótce oddadzą je właścicielom. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Nowego Portu od trzeciego września tego roku pracowali nad sprawą kradzieży kół z pojazdu należącego do sieci wypożyczalni. Auto było zaparkowane przy ul. Wyzwolenia. Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady i zaczęli typowania sprawcy tej kradzieży. Pokrzywdzony oszacował starty na 5 tysięcy złotych.

18 września policjanci podczas patrolowania ul. Narzędziowców zauważyli dwa auta należące do sieci wypożyczalni, które nie miały kół. Policjanci od razu zaczęli sprawdzać pobliski teren, wtedy zauważyli mężczyznę, który na ich widok próbował wsiąść do stojącego niedaleko auta i odjechać, żeby uniknąć policyjnej interwencji. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie ucieczkę i zaczęli sprawdzać, co przewozi w aucie. Okazało się, ze 21-latek w bagażniku samochodu ma narzędzia do odkręcania kół, a w pobliskich zaroślach porzucił koła samochodowe, które przed chwilą ukradł z samochodów.
Policjanci zabezpieczyli odnalezione rzeczy, które już wkrótce przekażą pokrzywdzonemu.

21-latek trafił do policyjnego aresztu, wczoraj policjanci przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące kradzieży w sumie 12 kół o wartości 15 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.
Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.