Data publikacji: 2018-09-21     Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o wybicie kamieniem szyby w synagodze, do której doszło 19 września przed godziną 18.00. Mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekażą do prokuratury w celu oceny przyjętej kwalifikacji prawnej tego czynu.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu od kilku dni pracowali nad sprawą wybicia szyby w synagodze, do której doszło w minioną środę. Funkcjonariusze oprócz zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia, weryfikacji policyjnych baz danych i rozmów ze świadkami zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu. Pomimo wielu typowań potencjalnych sprawców tego przestępstwa, policjanci zdecydowali o publikacji wizerunku tego mężczyzny w mediach.

Niemal natychmiast po publikacji wizerunku do policjantów zaczęły napływać różne zgłoszenia. Kilka z nich potwierdziło informacje zdobyte już przez policjantów z Wrzeszcza.

Dzisiaj około godziny 12 na terenie gminy Trąbki Wielkie policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania, był zaskoczony widokiem policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekażą do prokuratury w celu oceny przyjętej kwalifikacji prawnej tego czynu.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.