Data publikacji: 2018-09-21     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Opel o wartości 100 tys. zł. Odzyskany przez policjantów samochód został już oddany pokrzywdzonemu, a złodziej trafił do aresztu. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj sąd zastosował wobec 26-latka areszt.

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu we Wrzeszczu przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Opel Insignia o wartości 100 tysięcy złotych. Auto zostało ukradzione z parkingu przy jednej z gdańskich galerii.

We wtorek na ul. Słowackiego miała miejsce kolizja drogowa, w której jednym z uczestniczących samochodów był ukradziony Opel Insignia. Kierowca Opla porzucił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia ok. godz. 16.00 policyjni wywiadowcy z gdańskiej komendy na podstawie zdobytych informacji zatrzymali 26-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzanego o kradzież auta i spowodowanie nim zagrożenia w ruchu drogowym.

Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Odzyskany przez policjantów samochód został zabezpieczony, a następnie oddany właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące włamania i kradzieży samochodu. 26-latek w przeszłości był notowany za tego rodzaju przestępstwa.

Wczoraj decyzja sądu, a na wniosek prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat więzienia. Działanie sprawcy w ramach recydywy może grozić zwiększeniem tej kary o połowę.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.