Data publikacji: 2018-09-19     Jednostka: Komisariat VI Policji w Gdańsku

Dzielnicowi, policyjni profilaktycy niemal każdego dnia prowadzą zajęcia, które są adresowane do najmłodszych. Tym razem, dzielnicowi z Komisariatu VI Policji w Gdańsku odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 67 przy ul. Dworskiej. Policjanci opowiedzieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz innych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.

Wczoraj w Przedszkolu nr 67 w Gdańsku dzielnicowi z komisariatu Policji w Nowym Porcie spotkali się z grupą przedszkolaków. Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania i w kontaktach z obcymi. Przypomnieli również, jak ważne są elementy odblaskowe oraz pod jakie numery alarmowe należy dzwonić w sytuacji zagrożenia.
Policjanci poprowadził również dla dzieci zajęcia praktyczne. Pod okiem czujnych funkcjonariuszy przedszkolaki ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Na zakończenie spotkania każdy chętny mógł również z bliska zobaczyć policyjne wyposażenie do służby.

Celem spotkań policjantów z dziećmi jest przede wszystkim kształtowanie wśród nich postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego. Ideą jest również zaznajomienie najmłodszych z zagrożeniami, które mogą je spotkać na drodze oraz w miejscu zamieszkania.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.