Data publikacji: 2018-09-18     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

Wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Mężczyźni wykorzystali sen pokrzywdzonego, który przysnął na ławce przy Targu Węglowym i okradli go. Dzięki szybkiej interwencji, policjanci kilka minut po kradzieży zatrzymali sprawców i odzyskali ukradzione rzeczy. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policyjni wywiadowcy po krótkim pościgu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 37 i 27-lat, którzy widząc przysypiającego na ławce mężczyznę, okradli go, zabierając m.in. łańcuszek, portfel z pieniędzmi, w którym było kilkaset złotych, telefon komórkowy oraz inne osobiste rzeczy. Policjanci, kiedy tylko otrzymali zgłoszenie o kradzieży, natychmiast przyjechali na Targ Węglowy i tam w rozmowie z pokrzywdzonym zdobyli informacje, w którym kierunku poszli prawdopodobni sprawcy, okazało się, że stali kilkanaście metrów dalej. Nieumundurowani policjanci podjęli wobec nich interwencję. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że mają do czynienia z policjantami, stali się agresywni, nie wykonywali poleceń, próbowali uciekać, dlatego policjanci zmuszeni byli użyć wobec nich środków przymusu bezpośredniego. Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego radiowozu. W wyniku przeszukania wywiadowcy znaleźli przy nich ukradzione przed chwilą rzeczy, część z nich policjanci odnaleźli w pobliskich krzakach.

Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnych cel, po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.