Data publikacji: 2018-09-17     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego jedenaście osób, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem, motorowerem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2,5 promila. Wśród tych osób był 36-latek z Gdańska, który pod wpływem 2,5 promila spowodował kolizję drogową, a także 20-letni mieszkaniec Elbląga, który wjechał w znak drogowy mając w wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu.

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali jedenaście osób, które kierowały samochodem, motorowerem lub rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas kontroli jakie miały miejsce w weekend, w ręce policjantów wpadło dwóch nietrzeźwych sprawców kolizji. Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek rano na ul. Kołobrzeskiej. Policjanci z ruchu drogowego otrzymali informację, że na tej ulicy doszło do kolizji. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i wstępnie ustalili, że 20-letni kierowca renault clio nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na lewe pobocze uderzając w barierę oddzielającą jezdnię i w znak drogowy. Podczas rozmowy ze sprawcą kolizji, policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Alkomat pokazał, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta będąc pod wpływem ponad 1,5 promila alkoholu. Dzień później na ul. Chłopskiej policjanci obsługiwali kolizję drogowej, podczas której 36-letni gdańszczanin kierujący audi A-4 nie dostosował prędkości do warunków ruchu, uderzył w tył stojącej przed nim toyoty. Samochód pchnięty uderzył jeszcze w dwa inne auta zaparkowane na poboczu. Podczas czynności w tej sprawie policjanci zbadali stan trzeźwości 36-letniego sprawcy kolizji. Alkomat pokazał, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta będąc pod wpływem aż 2,5 promila alkoholu.

Wśród wyeliminowanych w weekend z ruchu drogowego był też 50-latek z Gdańska. Policjanci zatrzymali go do kontroli w niedzielę rano, kiedy jechał renault ul.Trakt Świętego Wojciecha. Badanie wykazało, że kierował on autem mając w wydychanym powietrzu promil alkoholu a ponadto decyzją administracyjną miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.