Data publikacji: 2018-09-17     Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku

Policjanci z Wrzeszcza przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom w wieku 36 oraz 24-lat podejrzanym o uszkodzenie taksówki. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również towarzysząca mężczyznom 35- letnia kobieta, która naruszyła nietykalność cielesną jednego z interweniujących policjantów. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu, każda z nich była nietrzeźwy. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności, za naruszenie nietykalności policjanta do lat 3.

W nocy z soboty na niedzielę około godziny 1:15 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że przed chwilą grupa osób miała uszkodzić taksówkę. Sprawcy mieli kopać w samochód oraz chodzić po masce samochodu.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z komisariatu we Wrzeszczu. Tam w wyniku interwencji policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 24-lat, którzy byli nietrzeźwi i agresywni wobec interweniujących policjantów. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć wobec nich środków przymusu bezpośredniego, aby doprowadzić ich do policyjnego radiowozu. Policjanci zatrzymali również 35-letnią kobietę, znajomą mężczyzn, która naruszyła nietykalność cielesną jednego z interweniujących policjantów. Kobieta odepchnęła policjanta, który interweniował wobec jej agresywnych kolegów.

Jak ustalili policjanci w rozmowie ze świadkami, zatrzymani chcieli skorzystać z taksówki, kierowca nie chciał zgodzić się na przejazd z powodu zachowania i nietrzeźwości osób. Wtedy miała rozpocząć się awantura, w wyniku której mężczyźni uszkodzili taksówkę, powodując m.in. wgniecenia karoserii, zarysowania zderzaka, reflektora.

W miniony weekend na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy z komisariatu we Wrzeszczu przedstawili mężczyznom zarzuty wspólnego uszkodzenia samochodu, gdzie straty pokrzywdzony wycenił 5 tys. zł. Kobieta usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, za naruszenie nietykalności cielesnej do lat trzech. 35- latka odpowie również za wprowadzenie policjantów w błąd co do swojej tożsamości, za to wykroczenie może kobiecie grozić grzywna.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.