Data publikacji: 2018-09-11     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Od 10 września Komenda Miejska Policji w Gdańsku przełączyła numer alarmowy 997 na 112. Od tego dnia każdy mieszkaniec Gdańska wybierając numer 997 zostanie przekierowany do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku (operator 112). Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji Policji na zgłoszenie.

Od 10 września 2018 r. w jednostkach Policji województwa pomorskiego rozpoczęła się migracja numeru 997 i zostanie ona zakończona 17 września. Od tego dnia wszyscy mieszkańcy Pomorza wybierając numer 997 zostaną przekierowani do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku (operator 112). Codziennie do wspólnego systemu dołączają poszczególne jednostki, wczoraj była to Komenda Miejska Policji w  Gdańsku, dziś dołączą KPP Chojnice, KPP Kwidzyn, KPP Malbork i KPP Nowy Dwór Gdański.

Taki zabieg usprawni procedurę zgłoszeniową, gdyż oficer policji otrzyma przefiltrowaną informację, co zaoszczędzi czas samego zgłoszenia, a w konsekwencji przełoży się na szybszą reakcję funkcjonariuszy.

Przy takim rozwiązaniu, operator 112 będzie mógł dysponować informacją kompletną, co w sposób właściwy przekaże do wiadomości policjanta. W ubiegłym roku duża część zgłoszeń, która trafiała do Policji to zgłoszenia niepotwierdzone lub błędnie skierowane. Właśnie wprowadzenie numeru 112 pomoże uniknąć takich sytuacji.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.