Data publikacji: 2018-09-07     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny przeprowadzili  wzmożone działania ukierunkowane na niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów na ul. Grunwaldzkiej. Działania te miały na celu dyscyplinowanie kierujących nie przestrzegających  przepisów ruchu drogowego i zwalczanie agresywnych zachowań na drodze. Podczas akcji  funkcjonariusze  wylegitymowali 23 kierujących , którzy najprawdopodobniej chcieli wziąć udział w wyścigach. Wśród nich było 18 kierowców którzy  złamali przepisy, w tym jedna kierująca, która miała cofnięte uprawnienia do kierowania .

W związku z informacjami o organizowaniu nielegalnych wyścigów na ul.Grunwaldzkiej w Gdańsku, dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejne działania kontrolno - prewencyjne mające na celu zapobieganiu takich zachowań. Głównych celem tych działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez dyscyplinowanie kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego . Podczas akcji policjanci skontrolowali 23 kierujących, którzy najprawdopodobniej chcieli wziąć udział w wyścigach. Funkcjonariusze  zweryfikowali ich  stan trzeźwości  i sprawdzili wyposażenie ich samochodów oraz wymagane dokumenty.

W czasie działań policjanci podjęli interwencję wobec 18  kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego poprzez niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, przekroczenie dozwolonej prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie czy brak dokumentów. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 27-letnią mieszkankę Gdańska. Jak się okazało, kobieta kierowała volkswagenem pomimo, iż decyzją administracyjną z marca br. miała cofnięte uprawnienia do kierowania . Za niestosowanie się do tej decyzji 27-latece grozi teraz  do 2 lat pozbawienia wolności.

W czasie działań policjanci nałożyli na  kierowców 9  mandatów karnych oraz skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów i jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/ h w obszarze zabudowanym. Podczas działań policjanci odholowali też motocykl marki Suzuki , którym kierował 21-latek z Gdańska. Kontrola wykazała, że pojazd nie miał układu wydechowego, wyciekały z niego płyny eksploatacyjne oraz miał niesprawny sygnał dźwiękowy. Sprawca wykroczenia za zły stan techniczny pojazdu został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.